NA8 1.8 RBG

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

NA8 1.8 RBG

Příspěvekod honzaMx5 » 26 kvě 2018, 20:53

Zdravím všechny,
jelikož tu profesionálně lurkuji již nějakou dobu a konečně moje Miata vypadá trochu k světu, tak si založím taky vlákno :).

Stručná historie:
Jezdil jsem s Alfa romeo 147 1.6 TS FL, ale i přes to, že to je zábavné a dle mě cool vypadající auto, tak jsem jí po roce poslal do světa a rozhodoval, co dál. Chtěl jsem jednoznačně zadokolec a ve finálním výběru zůstali Z3/350Z/MX-5. Nakonec vyhrála Mazda, kvůli tomu, že se dá koupit za normální cenu v normálním stavu a Need For Speed Underground to bylo hlavní auto s čím jsem jezdil :). Následovalo hledání kusu, který nevypadal, že jezdil rally ve solných dolech, což se po prohlídce zhruba 10 českých bazarovek nepodařilo. Pak se v Lipsku objevila 1.8 NA za rozumné peníze, následoval výlet za krásného počasí - říjnová průtřz mračen po celé 4 hodiny cesty - a po důkladné prohlídce a rychlému handlování s něměckým bazarníkem, který asi chtěl abych po hodině už vypadl byla koupena za 2900 éček. Na tachometru 196k. Následovala krásná cesta domů, kdy praskla hadice k topení a vytekli jsme spolu na odpočívadle - první rychlá oprava za pomocí šikovných českých kamioňáku. Všechno dobře dopadlo a domů jsme dorazili dokonce ten samý den. Následovala lehká prohlídka v servisu a prakticky zazimování, protože u nás na severu je zima a sněží moc brzo.

Na jaře proběhla oprava zadních prahů a jednoho lemu, který byl lehce načat jednou bublinkou. Následovala výměna všeho, co se dá vyměnit, včetně diffu, kdy přibil samosvor (díky whisper), nástřik podvozku a dutin a návštěva úřadu pro zapsání nových kol. A pak konečně první větší jízda, závody s otcovou 944, a celej půl rok nervů a výtok peněz se mi zaplatil asi za 15 minut okrsek :).

Výsledek: 1994 NA8 1.8
1.jpg

2.jpg

3.jpg


Zajímavost: Uvedena do provozu 2/1994, takže tipuju jedna z prvních mnoha 1.8, co lítala po něměcku :D.

Plány:
Jezdit
Chlazení + reroute
Spoření na další plány.
Naposledy upravil honzaMx5 dne 29 zář 2018, 21:08, celkově upraveno 1
1994 MX-5
honzaMx5
 
Příspěvky: 5
Registrován: 30 led 2018, 22:14

Re: Honzova NA8

Příspěvekod Myso109 » 27 kvě 2018, 15:26

Velmi pekna ;)
1992 NA 1.6 85kW Brilliant Black
Uživatelský avatar
Myso109
 
Příspěvky: 131
Registrován: 07 zář 2017, 16:42
Bydliště: Trnava

Re: Honzova NA8

Příspěvekod Renee » 27 kvě 2018, 21:33

honzaMx5 píše:Plány:
Jezdit

Tesat do kamene! To se dneska už tak často nevidí :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha


Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 53 návštevníků