Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod hospodský » 24 kvě 2018, 09:20

Myslíte to kluci dobře, ale jak jsem psal, ty desky jsou těsně před smrtí a nové musím pořídit tak či tak. Zkusím to jinak.. Jaké pořídit, aby to nepískalo a trochu brzdilo. Redstuff? HPS? Něco úplně jiného?
Die Kurvenstar
Uživatelský avatar
hospodský
 
Příspěvky: 459
Registrován: 28 črc 2014, 22:54
Bydliště: Valašské serpentiny

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod Beny » 24 kvě 2018, 09:31

hospodský píše:Myslíte to kluci dobře, ale jak jsem psal, ty desky jsou těsně před smrtí a nové musím pořídit tak či tak. Zkusím to jinak.. Jaké pořídit, aby to nepískalo a trochu brzdilo. Redstuff? HPS? Něco úplně jiného?

Když vydržíš, budu schopnej dát referenci na alternativu. Tenhle týden by snad měly být hotový.
ex: Almera Gti SR20DE; Crf 450R Supermoto
daily: Primera P11 SR20DE
weekend: MX 5 NA
Beny
 
Příspěvky: 230
Registrován: 11 úno 2018, 12:57
Bydliště: Katovice

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod hospodský » 24 kvě 2018, 09:43

Jasně, díky ;)
Die Kurvenstar
Uživatelský avatar
hospodský
 
Příspěvky: 459
Registrován: 28 črc 2014, 22:54
Bydliště: Valašské serpentiny

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod AndrewG » 24 kvě 2018, 17:27

pokial to nebude na rovnakom strmeni tak to porovnanie ti je na nic.
Priklad, moje CL RC5+ na mx5 strmenoch nepiskaju takmer vobec, piskaju dost ked su po nakladacke na slalome, nasledne schladene a jazdi sa s nimi civilne - jav pretrvava tak 30 civilnych km.

na druhu stranu, clovek v daka ktoremu som do nich siel ich ma na eve IX na 4 piestikoch brembo. Tam piskaju uplne kludne prirovnatelne k brzdiacemu vlaku. V lete sme si robili srandu z okoloiducich ludi a zapchavali si usi ked sme pri nich brzdili (ano strasne sme zli :D )

Ale všeobecne, každé dobré dosky budú pískať, lacnejšie asi viac ako drahšie, asi by si sa mal vyhnuť doskám s vačším podielom FE, myslím si že HP plus aj podstatne viacej iskria ako moje CR5.... Ak máš rozpočet skúsil by som nejaké performance friction, skús sa poradiť s Brianom z GoodWin racingu, on bude ten pravý na presne takúto radu, ohladne civilného jazdenia s dobrými doštičkami, ak nie tak napr. yellowstuff nepiskaju takmer vôbec, aspoň mne nepískali

Mintex by nemusela byť zlá voľba tiež, ale nie som si istý či majú v ponuke vyššie modely dosiek aj na mx5. Brat má ich doštičky v cenovej relácii 80e na Fieste ST a nepískajú, ale za to ich cítiť keď sú studené, ako extrémne abrazívne na kotúči
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod Myso109 » 25 kvě 2018, 13:47

AndrewG píše:tak napr. yellowstuff nepiskaju takmer vôbec, aspoň mne nepískali


Ja mam yellow stuff a piskaju. Nie moc, vacsinou na konci brzdenia, pripadne ked len tak jemne pribrzdujem. Ale teda co je tam za kotuce vam nepoviem. Takyto setup tam je od predchadzajuceho majitela...
1992 NA 1.6 85kW Brilliant Black
Uživatelský avatar
Myso109
 
Příspěvky: 131
Registrován: 07 zář 2017, 16:42
Bydliště: Trnava

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod spooon » 27 kvě 2018, 22:46

YS nepískají, to mohu taky potvrdit. A brzdí relativně slušně...
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod metaljohn » 28 kvě 2018, 22:02

Mně malinko jo, při hodně jemným brzdění třeba u přechodu, ale je to minimum a ani ne moc nahlas. Kotouče jsou ATE. Kámošovi stejná kombinace na Civicovi nepíská vůbec.
Uživatelský avatar
metaljohn
 
Příspěvky: 70
Registrován: 25 dub 2017, 21:57
Bydliště: Ml.Boleslav/Svitavy

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod Doki176 » 30 kvě 2018, 11:57

Mám Yellowstuff+Zimmermann Sport a mierne pískajú pri jemnom brzdení hlavne za studena .
1994 NA 1.8 Brilliant Black Pearl -Cooling reroute kit , LSD Torsen , DRL by Fernie , 205/45 R16
Doki176
 
Příspěvky: 41
Registrován: 18 lis 2016, 11:46

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod Winie » 31 kvě 2018, 16:56

Pánové pískání kromě složení destičky ovlivňuje spousta dalších faktorů. Kromě zanesených třmenů a špatného příslušenství (vodících plíšků) to je také vůle v zavěšení, tvar a váha kola.
A platí, že čím větší brzdný účinek destičky, tím náchylnější na tyto faktory je.
Mě třeba DS2500 nepískají vůbec. Ani studené, ani ohřáté.
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Brzdy -jaké destičky,jaké kotouče-zkušenosti

Příspěvekod Beny » 03 čer 2018, 19:02

Goldfreny ve směsi S33-F na Ate kotoučích dělají bordel. :D Ale brzdí.
ex: Almera Gti SR20DE; Crf 450R Supermoto
daily: Primera P11 SR20DE
weekend: MX 5 NA
Beny
 
Příspěvky: 230
Registrován: 11 úno 2018, 12:57
Bydliště: Katovice

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 106 návštevníků