Destructor NB 99' "Tuzing"

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod vhml » 07 čer 2018, 08:06

A má smysl dávat na NB to sání z VVT? Četl jsem o tom skoro zázraky, ale v drtivé většině případů se jednalo o turbo motor.
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Renee » 07 čer 2018, 08:35

Destructor píše:René

Koupil jsem metr semiše tady https://www.dumlatek.cz/cs/searches/?q=semi%C5%A1 - šířka je myslím 150cm takže mi to stačilo na obě strany a ještě zbylo na nějaké prkotiny (jednu z těch variant za 219 korun, ale moji barvu už nemají)
Na poutko jsem ve stejném eshopu koupil polypropylénový popruh, což je normální popruh jako máš třeba na batohu a tak. Ustřihneš si kolik potřebuješ, zatavíš konce ať se to nepáře, vyrazíš dírku a osadíš plachtovým okem, do tvojeho nového krásného panelu si vyvrtneš díru na šroub v místě kde bylo chycený madlo a stejným šroubem přiděláš. Já použil dva šrouby takže mám akorát takové látkové madlo, nebo si z toho popruhu uděláš smyčku a chytneš oba konce jedním šroubem... Si poradíš. :D

Spíš mě zajímá, co je za výtvor ta vrchní část tapecu? Detailnější fotky, Z čeho jsi to vyrobil?
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Destructor » 07 čer 2018, 21:57

Renee píše:
Destructor píše:René

Koupil jsem metr semiše tady https://www.dumlatek.cz/cs/searches/?q=semi%C5%A1 - šířka je myslím 150cm takže mi to stačilo na obě strany a ještě zbylo na nějaké prkotiny (jednu z těch variant za 219 korun, ale moji barvu už nemají)
Na poutko jsem ve stejném eshopu koupil polypropylénový popruh, což je normální popruh jako máš třeba na batohu a tak. Ustřihneš si kolik potřebuješ, zatavíš konce ať se to nepáře, vyrazíš dírku a osadíš plachtovým okem, do tvojeho nového krásného panelu si vyvrtneš díru na šroub v místě kde bylo chycený madlo a stejným šroubem přiděláš. Já použil dva šrouby takže mám akorát takové látkové madlo, nebo si z toho popruhu uděláš smyčku a chytneš oba konce jedním šroubem... Si poradíš. :D

Spíš mě zajímá, co je za výtvor ta vrchní část tapecu? Detailnější fotky, Z čeho jsi to vyrobil?



Super, už vybírám :) Ta horní část je uříznutá origo výplň z NB dveří, koupil jsem náhradní a ty fiknul na pásové pile.
Destructor
 
Příspěvky: 123
Obrázky: 1
Registrován: 08 úno 2017, 07:39
Bydliště: Okolí Hořovic

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Destructor » 07 čer 2018, 22:15

vhml píše:A má smysl dávat na NB to sání z VVT? Četl jsem o tom skoro zázraky, ale v drtivé většině případů se jednalo o turbo motor.



Až ho nasadím, tak poreferuju. Předpoklad je, že to změní křivku výkonu, vezme něco málo dole a naopak zvedne výkon nahoře. Teoreticky by s tím měla křivka výkonu stoupat cca od 5 tisíc až do omezovače a neměl by být plochý hořejšek, tak jako teď. S vačkou máš nejspíš pravdu, vyhrabal jsem dokonce starý kryt svodů, kde je přímo napsáno BP5A, já si v ukvapených nákupech celkem libuju, teď nevím jak ji budu prodávát... Každopádně to znamená, že se nikam nepohnu a buď budu muset našetřit majland nebo to nechat plavat.



Pokud chápu správně, US verze má jinou vačku a svody a celkově je kvůli emisím přiškrcena, v případě VVT má v sacích svodech klapky, které normálně nejsou a pak jsou to právě "square top", přičemž v EU/JPN je to vlastně standard. EU/JPN verze jsou stejné, akorát NBfl v Japonsku mělo jinou jednotku, s posunutým omezovačem a pravděpodobně lépe nalazenou na kombinaci bp5a vačky a sacích svodů?
Destructor
 
Příspěvky: 123
Obrázky: 1
Registrován: 08 úno 2017, 07:39
Bydliště: Okolí Hořovic

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Renee » 07 čer 2018, 22:34

Destructor píše:Ta horní část je uříznutá origo výplň z NB dveří, koupil jsem náhradní a ty fiknul na pásové pile.

Ti to musím někdy omrknout, protože si nedovedu představit jak to máš spojený s tím plochým dolním dílem :D
Sehnat horní kus NAčkového tapecu je docela komplikovaná záležitost, z NBčka by to jít mohlo, takže by se tím dalo vytvořit na trhu okno pro custom tapecy na všechny NA/NB :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Destructor » 10 čer 2018, 14:43

Renee píše:
Destructor píše:Ta horní část je uříznutá origo výplň z NB dveří, koupil jsem náhradní a ty fiknul na pásové pile.

Ti to musím někdy omrknout, protože si nedovedu představit jak to máš spojený s tím plochým dolním dílem :D
Sehnat horní kus NAčkového tapecu je docela komplikovaná záležitost, z NBčka by to jít mohlo, takže by se tím dalo vytvořit na trhu okno pro custom tapecy na všechny NA/NB :D


Člověče, já to zatím nijak nespojoval, ten plast je relativně měkký a pokud se to tam nějak mlátí, nedělá to žádný hluk, respektive nic co by přehlušilo ostatní divný zvuky. Hořejší část drží jako originál a spodek je na plastových cvočkách z aliexpresu, celkem to drží :) Chtělo by to lépe vytvarovat a při bližším pohledu je vidět, že to není úplně top práce a je tam říznuto. To už je věc vkusu.
Destructor
 
Příspěvky: 123
Obrázky: 1
Registrován: 08 úno 2017, 07:39
Bydliště: Okolí Hořovic

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Destructor » 10 čer 2018, 14:50

Popral jsem se ještě s jednou maličkostí, leč do vizuálních úprav moc nedělám, tohle se mi strašně líbilo. Přišel mi zcela nadstandardní balíček včetně nářadí, samolepek, kartička s osobním poděkováním a jako bonus ještě autíčko od Matchbox. Tomu říkám péče o zákazníka. Zatím jen pracovní fotka po zapojení, chvilku mi trvalo naladit rychloměr, ale už to snad běhá jak má.
gauges for.jpg
Destructor
 
Příspěvky: 123
Obrázky: 1
Registrován: 08 úno 2017, 07:39
Bydliště: Okolí Hořovic

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Tommy014 » 10 čer 2018, 16:56

To vypadá peckově :-D..odkud to máš?:-D
Tommy014
 
Příspěvky: 651
Obrázky: 2
Registrován: 16 lis 2014, 11:37
Bydliště: Praha

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Robo96 » 10 čer 2018, 17:30

nadstandardny pritup, takze tipujem ze revlimiter.net tiez od neho budem objednavat :)
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Destructor NB 99' "Tuzing"

Příspěvekod Destructor » 10 čer 2018, 21:10

Tommy014 píše:To vypadá peckově :-D..odkud to máš?:-D



Jak píše Robo, http://www.revlimiter.net . Nejtěžší bylo vybrat, ideálně bych potřeboval tak 4-5 setů a přehazovat podle nálady :D
Destructor
 
Příspěvky: 123
Obrázky: 1
Registrován: 08 úno 2017, 07:39
Bydliště: Okolí Hořovic

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 návštevníků