MX5 NB - 1.6 (2001)... trošku Cvok

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

MX5 NB - 1.6 (2001)... trošku Cvok

Příspěvekod Cvok » 07 črc 2018, 20:30

Zdravím všechny,
tak bych rád ukázal tu svou. Příběh je prostý, všude okolo němci a já jakožto 19 letý kluk se zamiloval do TOY Celicy 1994 (6gen), kterou jsem měl asi 4 roky a znal ji jako své boty, pak jsem usoudil, že to chce něco "bezpečnějšího" a chvíli brázdil silnice v lexusu GS300 z 98. roku, následně přišlo období černa, možná spíš šeda (bez auta a pak Yaris jako daily car), během kterého jsem si uvědomil že chci zase nějakou hračku, něco, co mě bude ve volném čase bavit.

Zvažoval jsem, jestli si počkat a připlatit za novější Celicu TS 140kW nebo se vydat jiným směrem a konečně vyzkoušet legendu, přičemž oboje je absurdní, vzhledem k tomu, že s přítelkyní žijeme v 1+kk v bohunicích, ale co už. :) Nehledal jsem auto na ježdění do práce, 2 auta před domem taky stát nemůžou, takže potřeba ustájení je povinností, a tak proč nezkusit kabrio. První kousek mě zklamal, nezaujalo mě to, nedýchlo to na mě, tak už jsem si říkal, že to asi není pro mě a na další inzeráty nepsal. Následně se mi ozval zpětně pán s nenápadným inzerátem (možná jste jej viděli) s MX5 s najetými "možná" 65tis km, co dlouho stála, ale více méně ok. Tak jsem z pracovní cesty se zastavil za Prahou, projel se a pocit byl výrazně lepší. Je to úplně základní MX5 bez čehokoliv, spousta kosmetických vad, ale nějak se mi dostala pod kůži a po asi týdenním váhání jsem ji vzal... A proč 1.6? Šlo mi o originální stav, chci si užívat okresky a vyzkoušet si vítr ve vlasech, ale o výkon mi tolik nešlo a tahle mi v poměru ceny a hodnoty přišla slušná, ale možná se pletu. Relativně výkonné mám firemní auto a najezdím docela dost km měsíčně s ním, takže opravdu jen pro požitek. :)

První cesta vedla do servisu, kde se provedl základní servis rozvodů, olejů, svíček a brzdovky, nové gumy (staré byly už dokonce popraskané). A jak to již bývá, u mě obzvlášť, když se moc těším, dopadne to blbě.. a tak když jsem byl nabalený a těšil se, že si užiju cestu do alp za turistikou na hezké 4 dny, rozblikala se kontrolka airbagu. Tak uvidíme (dnes neblikala).. stejně musím ještě řešit brzdy, pravděpodobně lehce zkroucený kotouč (trochu to "pulzuje" do pedálu), ale jelikož nejsem technicky zdatný a nemám ani prostory na to, musím to řešit externě. :(

A plány? Spíše pomalu opravovat, než jakkoli upravovat. Momentálně bydlím v Brně, takže rád kohokoliv uvidím a hned bych Vás při té příležitosti poprosil, jestli nemáte tip na někoho v Brně a okolí, kdo by mi pomáhal ji servisovat a zná tahle auta? :) Předem moc díky!

Nemám zkušenosti s vkládáním foto, snad takto:
https://imageshack.com/a/img922/7624/BetPk3.jpg
https://imageshack.com/a/img921/3793/wNuHXt.jpg
https://imageshack.com/a/img922/186/6Tniei.jpg

To by bylo na úvod, snad jsem udělal dobře a dá mi co od ní hledám :)
Hezký den
Cvok
 
Příspěvky: 18
Registrován: 09 čer 2018, 17:52

Re: MX5 NB - 1.6 (2001)... trošku Cvok

Příspěvekod Pochtli » 08 črc 2018, 14:29

Další brňák :) Na fotkách vypadá pěkně a jestli má "spostu kosmetických vad", tak co máme říkat my :D

Drobnosti (cívky, chladič..) si též dělám sám, i na ulici to částečně jde. "Oser" typu tlumiče, brzdy už nechávám na jiných, vědí co a jak a mají na to nářadí.
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: MX5 NB - 1.6 (2001)... trošku Cvok

Příspěvekod Cvok » 09 črc 2018, 11:19

Pochtli píše:Další brňák :) Na fotkách vypadá pěkně a jestli má "spostu kosmetických vad", tak co máme říkat my :D

Drobnosti (cívky, chladič..) si též dělám sám, i na ulici to částečně jde. "Oser" typu tlumiče, brzdy už nechávám na jiných, vědí co a jak a mají na to nářadí.


Děkuju, fotky se celkem povedly, asi líp než v reálu :) Ale má poťukané řidičovy dveře, puchýřek na kufru, zašlá světla a dost škrábanců všude možně, ale hlavně ať jezdí, kosmetika nikdy nebyla nejdůležitější pro mě. Jinak s tím airbagem se zdá, že to je chyba 48: Passanger seat preassure sensor. V tom servisu mi bez mého požádání proaktivně čistili auto, tak bůhví co se stalo...

A máš nějaký tip na servis, kde třeba ty brzdy udělat? To bych zrovna aktuálně do srpna potřeboval pořešit... Moc díky a pokud bude nějaká sešlost, rád se připojím!
Cvok
 
Příspěvky: 18
Registrován: 09 čer 2018, 17:52

Re: MX5 NB - 1.6 (2001)... trošku Cvok

Příspěvekod Tommy014 » 09 črc 2018, 12:41

Taková maličkost, ale nemohli ti prostě jen trochu vytrhnout kabel od sedačky :-D?. NBFL mají sedadla se zatěžovou dečkou, kabel nahmatáš přímo pod sedadlem tak se koukni jestli není nějak povolenej/poškozenej.
Tommy014
 
Příspěvky: 651
Obrázky: 2
Registrován: 16 lis 2014, 11:37
Bydliště: Praha

Re: MX5 NB - 1.6 (2001)... trošku Cvok

Příspěvekod Cvok » 09 črc 2018, 15:07

Tommy014 píše:Taková maličkost, ale nemohli ti prostě jen trochu vytrhnout kabel od sedačky :-D?. NBFL mají sedadla se zatěžovou dečkou, kabel nahmatáš přímo pod sedadlem tak se koukni jestli není nějak povolenej/poškozenej.


Díky za tip, kouknu pak na to, spíš se mi to rozsvítí když někdo nějak blbě vystoupí z auta :D Schválně jsem to zkoušel po tom, co jsem se to dočetl a podařilo se mi to zhasnout nasednutím a vysednutím z auta... Uvidím do budoucna co to bude dělat (momentálně jsem méně pohyblivý) ;) Jsem rád, že to není nic horšího... Ale zkazilo mi to dovolenou, musel jsem jet firemním :evil:
Cvok
 
Příspěvky: 18
Registrován: 09 čer 2018, 17:52

Re: MX5 NB - 1.6 (2001)... trošku Cvok

Příspěvekod Tommy014 » 09 črc 2018, 15:45

Tak to může být i špatné čidlo v té sedačce, dá se to řešit blbostí zvanou mazda airbag sensor occupancy emulator - PC cca do litra max:-D a máš klid
Tommy014
 
Příspěvky: 651
Obrázky: 2
Registrován: 16 lis 2014, 11:37
Bydliště: Praha

Re: MX5 NB - 1.6 (2001)... trošku Cvok

Příspěvekod Cvok » 10 črc 2018, 16:05

Tommy014 píše:Tak to může být i špatné čidlo v té sedačce, dá se to řešit blbostí zvanou mazda airbag sensor occupancy emulator - PC cca do litra max:-D a máš klid


Uvidíme, pořádně to postupně projedu a zjistím :) První musím ty brzdy, ale toho času je zoufale máálo....
Cvok
 
Příspěvky: 18
Registrován: 09 čer 2018, 17:52

Re: MX5 NB - 1.6 (2001)... trošku Cvok

Příspěvekod gramo » 11 črc 2018, 09:38

Teď jsem si to přečetl od začátku, zdravím bývalého celicáře, podle přezdívky tipuju, že už jsme se párkrát potkali :)
Tak přeju, ať tě nová hračka baví a dělá ti radost.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: MX5 NB - 1.6 (2001)... trošku Cvok

Příspěvekod Cvok » 11 črc 2018, 22:25

gramo píše:Teď jsem si to přečetl od začátku, zdravím bývalého celicáře, podle přezdívky tipuju, že už jsme se párkrát potkali :)
Tak přeju, ať tě nová hračka baví a dělá ti radost.


Ahoj Gramo, červená šestka to byla, že? :) Jojo, celicu je těžké nahradit, tak doufám, že se to povede a bude dělat radost... Třeba se zase potkáme někdy ;)
Cvok
 
Příspěvky: 18
Registrován: 09 čer 2018, 17:52


Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 návštevníků