Mazda MX-5 Memories

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Mazda MX-5 Memories

Příspěvekod Tuleň » 25 lis 2019, 13:02

Ahoj,
ne lakoval jsem jen tu "velkou" chromovou část. Vnitřky blinkrů jsou chromové. Tam by taky nebylo co stříkat, je to celé parabola zadělaná krytem.ObrázekObrázekObrázek
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Mazda MX-5 Memories

Příspěvekod armink » 25 lis 2019, 14:35

Jo, tak to máme stejně akorát já to vzal matnou.
Ještě jsem měl ambiciózní plán zkombinovat vnitřek s modrou podle barvy auta ale nedopadlo to úplně ideálně tak jsem se toho po dvou pokusech musel vzdát a znovu to budu zkoušet až seženu nějaký levný angličany :)

Včera jsem to zaplácal tmelem tak snad mi do toho nebude téct. :)
armink
 
Příspěvky: 40
Registrován: 24 čer 2019, 08:34

Re: Mazda MX-5 Memories

Příspěvekod Tuleň » 25 lis 2019, 15:24

Do barvy auta bych se nepouštěl :) četba pasuje ke všemu. Řekl bych, že v barvě by to bylo trochu cirkusácké.

Jinak já jsem to nalepil na ten stejný co tam byl a drží to před rok :)
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Mazda MX-5 Memories

Příspěvekod armink » 25 lis 2019, 20:19

Nemyslel jsem celé, to by byl cirkus, to máš pravdu :)

Měl jsem ambice nalakovat do barvy rámeček kolem čočky - viz tu: https://imgur.com/WNiXJtA . Mazdu mám tmavě modrou čili by to nebylo až zas tak výrazné ale takový pěkný detail, alespoň podle mě. No ale jak jsem psal, to se úplně nezadařilo ani na druhý pokus (detail na foto + v tom přechodu se mi nějak divně slila barva i když to bylo překryté páskou a buď se původní barva naleptala nebo strhla zpět na stříbrný základ) a protože to čištění acetonem nebylo pro ten plast nic moc tak jsem to vzdal. Zkoušet to budu na nějakých laciných anglánech a když se zadaří tak jen přehodím vnitřky. :)

Každopádně díky za radu s tím blinkrem.
armink
 
Příspěvky: 40
Registrován: 24 čer 2019, 08:34

Re: Mazda MX-5 Memories

Příspěvekod Tuleň » 25 lis 2019, 21:55

Když to vidím v jakém je to místě a chtěl bych to, tak bych to i tak nechal. Zespod čočky to jde vidět málokdy a když na to dáš ještě krycí plast, tak se to "ztratí" :D

Chtěl jsem napsat i sprej co jsem použil, ale ani za boha si nemůžu vzpomenout na název.
Každopádně aceton asi nic moc, ale TB by to mohl rozpustit. Ve finále originální chromování šlo pryč rukou pod vodou :)
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Mazda MX-5 Memories

Příspěvekod Tuleň » 25 lis 2019, 22:28

Když už se to tady obnovilo, tak aktualizuji situaci kolem "zrzky" :D (vysvětlení níže)

*Duben
Začalo to návštěvou Davida Márinky, který se pustil do klasického problému a to je do nosníku. Jejich stav byl jaký byl, ovšem po lehkých přírazech kladívkem se objevil skutečný stav koroze..Obrázek Obrázek
Při vybraném motoru se zrovna udělaly i rozvody a David mi ještě zavařil dalších pár děr v kastli, opět v rámci akce nosníky.
Obrázek
Za mě super přístup, můžu jen doporučit :)

Nakonec jako bonus jsem dostal zážitek v podobě projížďky v Lotus Elise. Obrázek
Neuvěřitelný stroj. Být stejně drahý jak MX-5, tak už mám vyměněno :D

Takže shrnutí návštěvy v Jablonci.
-nové nosníky
-nová Stage II spojka z jedetoshop
-odlehčený setrvačník z jedetoshop
-6Q převodovka

Největší rozdíl bych přikládal 6Q a odlehčenému setrvačníku.
Auto je živější, člověk nejezdí většinu kopce na 2 a je to tak nějak větší sranda :D

*Červenec
Měsíc mě začal zlomeninou palce, ale to mě neodradilo od výměny diferenciálu.
Momentálně má Zrzka 4.1 Torsen T2.
Připočítal bych to jako další zásadnější úpravu. Když to vezmu zpětně, tak místo kupování sání a dalších "kravin" měl jít do auta samosfor hned :)
Na nějaké velké drifty to není, ale výjezdy z křižovatek, případně odlehlé parkoviště nabízí se mění na neřízenou porci zábavy..
Obrázek

Taky došlo o ošetření podvozku a vystříkání dutin. V zadních podbězích chytala opět lišku, tak to šlo pryč a nanovo Tectylem.
ObrázekObrázek

No a jelikož odešel termostat, tak jsem ze Skidnation objednal tzv. Highflow a k tomu coolant reroute.
V balíčku bylo naštěstí víc těsnění a tatranka pro citiji: "well deserved break" :D
Počítal jsem s tím, že ji potřebovat nebudu. Ale hodila se velice dobře, přístup ne opravdu debilní :)
Obrázek

*Listopad
Se Zrzkou jsme projeli pár krajů, najeli pár tisíc kilometrů, užil jsem si Autičkářův trackday, kde Toyo T1R dosloužily a je čas se dívat na náhradu. Dokud byly sjeté, tak by to člověk snad ukecal. Ale toto už by asi neprošlo :D
Obrázek
Obrázek
Tapatalk zpracovává fotky a moc to vidět nejde. Ale realita je taková, že je cca 80% běhounu pryč.

To byla zhruba rekapitulace za poslední dobu, zbytek jsem zapomněl nebo zapomněl vyfotit :D
Zároveň se i zeptám na radu. Nějakou gumu, při které by to bylo hravé i s 1.6?
AD08R, Vredestein Sportac 5 vypadají jako lepivky a v tématu výběr gum jsou chválené do nebe, ale rád bych zachoval poměrně snadně dosažitelnou hranu přilnavosti :)

Toť vše. Howgh
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Mazda MX-5 Memories

Příspěvekod Robo96 » 26 lis 2019, 10:19

Vraniky :D
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Mazda MX-5 Memories

Příspěvekod Tuleň » 26 lis 2019, 18:44

Abych na nich nedopadl stejně jak ty :lol:
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Mazda MX-5 Memories

Příspěvekod Tuleň » 21 čer 2021, 21:51

Doplním si svůj osobní deníček :D
Autíčko většinu času stojí v garáži, za poslední 2 roky najeto v rámci tisíců km a více jak 5 jich určitě nebylo.
Spíše než jízdou se bavím opravami, takže je snaha že "zrzky" vytvořit zrzku bez rzi.
Daří se to poměrně úspěšně.

Hlavně mi v hlavě vrtala myšlenka, jestli zvednout výkon a se zachováním čtyř válce - oturbit MX-5, nebo pořídit aspoň V6, protože jsem V6 prostě chtěl.

Takže rok s rokem se sešel, z brouzdání po internetu se stalo poměrně vášnivé a neúnavné hledání nissanu 350Z, jelikož to jsem si vybral jakožto další postup.

Tímto bych tedy rád představil novou hračku, kterou jsem pořídil pro to, abych nemusel chudáka mazdicku týrat po kopcech a zdimat z ní, co v ní jen je.
Obrázek

Rozhodně se nepovažuji za zkušeného řidiče, ale myslím si, že postup byl správný.
Řidičský výborné auto s poměrně malým výkonem mě naučilo plynulý a zároveň rychlý způsob jízdy, jelikož sebemenší zpomalení znamenalo obrovskou ztrátu na rovinkách/výjezdech.
No a stejný způsob mám v plánu aplikovat na Z s tím rozdílem, že tam již nějaký výkon je.

Hned z úvodu se mi zdálo auto daleko akčnější na pohyb volantu. Přikládám to pevnější karoserií.
No a motor :) tak ten mi udělal takový rohlík, že nebylo co řešit.
Takže jsem si vyzvedl v Kolínu nad Rýnem vozidlo a uháněl domů.

Na to, že jsem vlastně žádné auto neschanel, tak se to během dvou dnů zvládlo úplně všechno :D

V mých očích to vidím tak.
MX-5 je taková lehká dáma, která má veliké ambice, ale až tak do světa nekřičí.
Z je takový steroidovy brácha, hulvát, hovado, z kterého se má každý posrat a svou malou sestru s BP6 bude chránit :D

Toť vše, tak snad někdy na trackdayi :)
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Předchozí

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 návštevníků