Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod KarolKo » 08 pro 2018, 09:23

Jirka píše:Sezona 2018 je za námi, a protože to tady beru jako svůj malý deníček, který si tu a tam rád projdu, drobná rekapitulace:

1) stavba domu
2) dítě
3) stavba domu...

vidíte tam někde Mazdu? Nevidíte. Ani já jsem ji neviděl. Letos najeto snad 3000 km. V květnu, kdy byl červ ještě inside, jsme si dali výlet do českosaského švajcu. Do Prahee jsme jeli zásadně mimo okresky, pak jsme prodrandili sever Čech. V českosas se k nám přidala naše milovaná BRZ posádka. Zhlédli jsme zatím stojící bránu, navštívili Drážďany a Konigstein. Cestou zpět jsme opět pohrdli dálnicí a jali se tudy nekudy cestou necestou, kde nás zaujala ta hnědá cedule "Ležáky". Zajeli jsme, viděli - silné místo, doporučujeme za návštěvu. Zato Zelená hora, kam jsme jeli primárně, nás naopak zklamala.

No a pak až říjnový výlet na Červenohorské sedlo s Tominem a Adamem BRZ, cestou zpět +Greenman. Jel jsem sám a tááák jsem si to užil! Krásné silniční násilí v mezích dobrých mravů! S konfigurací kšiltovka + kapuce se opět snížila teplotní tolerance na +- nulu. Krasavica už spí a těší se na novou garáž. Snad již na jaře... :)





Jirko, máš tam závažnou, katastrofální a neodpustitelnou chybu - ten výlet na Červenohorské sedlo nebyl v říjnu, ale 4. listopadu :D :D
KarolKo
 
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2014, 19:20

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Jirka » 09 pro 2018, 21:35

Tomin píše:Ahoj staviteli + ploditeli + krasavicomajiteli, v jedné osobě! A ruku na srdce - že i kvůli takovýmhle pártisícovkám najetých km se tuze moc vyplatí MX-5 míti. Vem si třeba jen deset minut, které předcházely té fotce. Celou letošní týdenní dovču u móřa bych zfleku oželel kvůli TAKOVÝMTO 10minutám! A že máme nakonec to i tohle? Luckyboys.

Tak vy jste byli v Sasku? Tak to jste jako správní silniční pachatelé neminuli totok, že? :) Kyffhäuser https://mapy.cz/s/3g9zU


Nene vůbec, byli jsme jen na výlet v Drážďanech, byl to výlet na 4 dny, tak se nedalo moc daleko jezdit. Nicméně koukám na video, myslím, že v 1:03 si panáček možná trošku zahnědil první vrstvu :-D

Listopadové násilíčko byla paráda neskutečná. Musíme to, jak se zajaří, zopakovat. Počkáme, jakmile nám trošku natáhnou den a opět bychom mohli začervenohorskosedlovat.

...jinak jsme se s AdamBRZ shodli, že bychom navštívili Ostravské Kafe&Káry, co ty na to, Tome, měl bys v zásobníku zajímavou trasu? :-)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Jirka » 09 pro 2018, 21:36

O to cennější to byl zážitek :-D V létě, to umí každý, ale v listopadu a topless celou cestu, to je pánu skalp!

KarolKo píše:
Jirka píše:Sezona 2018 je za námi, a protože to tady beru jako svůj malý deníček, který si tu a tam rád projdu, drobná rekapitulace:

1) stavba domu
2) dítě
3) stavba domu...

vidíte tam někde Mazdu? Nevidíte. Ani já jsem ji neviděl. Letos najeto snad 3000 km. V květnu, kdy byl červ ještě inside, jsme si dali výlet do českosaského švajcu. Do Prahee jsme jeli zásadně mimo okresky, pak jsme prodrandili sever Čech. V českosas se k nám přidala naše milovaná BRZ posádka. Zhlédli jsme zatím stojící bránu, navštívili Drážďany a Konigstein. Cestou zpět jsme opět pohrdli dálnicí a jali se tudy nekudy cestou necestou, kde nás zaujala ta hnědá cedule "Ležáky". Zajeli jsme, viděli - silné místo, doporučujeme za návštěvu. Zato Zelená hora, kam jsme jeli primárně, nás naopak zklamala.

No a pak až říjnový výlet na Červenohorské sedlo s Tominem a Adamem BRZ, cestou zpět +Greenman. Jel jsem sám a tááák jsem si to užil! Krásné silniční násilí v mezích dobrých mravů! S konfigurací kšiltovka + kapuce se opět snížila teplotní tolerance na +- nulu. Krasavica už spí a těší se na novou garáž. Snad již na jaře... :)





Jirko, máš tam závažnou, katastrofální a neodpustitelnou chybu - ten výlet na Červenohorské sedlo nebyl v říjnu, ale 4. listopadu :D :D
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Jirka » 08 led 2019, 22:21

Jirka píše:I prd velebnosti, zimní spánek se zatím nekoná. Ty zimní pneu na ocelácích mají takřka 100% vzorek a to mne dráždí. Nesněží, sucho, nesolí se, značky v depozitu nejsou, tak proč si neudělat radost i nyní. Protočit kolečka, dobít baterku, uvolnit gumová těsnění... jojo i topless se dá jezdit, byť spíš jen ve vsích pro pobavení okolojdoucích :mrgreen:

Jen se mi přihodila nepěkný, ošklivá věc: z rádia Bose na 6 CD mi nejdou vysunout CD. Já to nikdy nepoužil, ale rodiče si na výlet chtěli dát svoji muziku a CD tam zůstalo. Při pokusu o vyjmutí píše Check CD, co jsem našel, tak se asi polámalo jedno plastové kolečko. No nic, aspoń je přes zimu o zábavu postaráno... nesetkal se s tím také někdo?


Mimochodem, to rádio se nějak ztopořilo a vydalo CD ze svých útrob ven. Ještě že jsem se to nejal rozhazovat na prvočinitele :-D
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Tomin » 09 led 2019, 15:45

To je dobrá zpráva! Tak dej pak prosím vědět, jak se projevil úbytek hmotnosti po shození takového břímě. :D

Jirka píše: Nicméně koukám na video, myslím, že v 1:03 si panáček možná trošku zahnědil první vrstvu :-D

To je dobrý postřeh! Na to video jsem koukal ještě v době před mazdou a právě tento moment mě zaujal už tehdy. Celkem výrazně to ilustruje dovednosti velemrštného sporťáku a naopak to ukazuje to, co nedovede motorka. Tohle byla za řídítky noční můra, že vlítnu do nějaké nepřehledné zatáčky moc rychle, nedej bože tam ještě něco pojede. A i kdybych byl všemocný motobůh, tohle bych nikdy nedotočil a nevybral. Zato v MX-5 je jedinou překážkou mít správně ruce na volantu! Pravda, tady asi výrazně pomáhají H&R štelováky, lepivé gumy a podle žádných náklonů i tužší stabíky. Ale i tak!
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Jirka » 04 kvě 2019, 11:50

Rok 2019 je tu a s ním i pramálo plánů na cesty a výlety. Takže se hojím podvečerními projížďkami pro protočení koleček 8-) a vůbec to bude letos spíše o jednodenních výletech po okolí. Dítko dítkuje a stavba stále není hotova :roll:

Startujeme s najeto 67k, čerstvě po olejích v moto, převodovce a diffu :mrgreen:
Přílohy
20190504_114806 (kopie).jpg
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Jirka » 09 lis 2019, 00:14

Opět si hodím post do "deníčku", pro záznam stavu káem. Takže rok 2019 končíme s 74 000 km a koukám, že letos to dalo pěkných 7 000 km, to jsem ani nečekal!

Skvěle se vydařil květnový čtyřdenní trip do Slovinska. Byly to ty dny, kdy hlásili po celé Evropě sněhové kalamity, a taky že jo. Ještě v poledne hlásili, že je sedlo mezi Rakouskem a Krajnskou Gorou uzavřeno, a než jsme přijeli, bylo otevřeno. Nahoře sněhu do půli lýtek, zadokolka na letňácích, krása nesmírná!

20190505_203312.jpg
Korensko Sedlo: tohle prostě v květnu moc nečekáte...

Další dny se počasí umoudřilo a vyrazili jsme do našeho milovaného Piranu. Cestou zpět jsme pohrdli dálnicí a drandili italsko-slovinský venkov. Trasa Nová Gorica - Bovec je něco, co v podvečer dává absolutní smysl existenci tohoto úžasného autíčka. A vůbec mi nevadilo, že jsou Slovinci sportovci a rádi s magdou poměřují své focusy a hondy civic. V Kobaridu si vyjeďte na Kostnica s Cerkvijo Sv. Antona, zajímavé místo. Zpět do Krajnske Gory jsme chtěli samozřejmě přes Vršič, ale jak Google Maps, tak značka za odbočkou za Bovcem kázala zastavit a otočit se. Objížďka přes Log pod Mangartom a Itálii naštěstí nebyla ani dlouhá, ani nudná.

20190506_192309.jpg
Kostnica s Cerkvijo Sv. Antona

Druhý den jsme si udělali kratší okruh přes Bled (hrad!) a Bohinj (vodopád), abychom si trasu do Bovce dali ještě jednou. To bylo radosti, když na ceduli svítilo Open, přestože Google stále hlásil uzavřenou silnici, a my se vydali vstříc 47 (?) vracečkám. Hlavně ten příjezd pod sedlo okolo řeky je krásný, pestrý, svižný. Opět se mi potvrdilo, že stoupat od jihu je zásadně zábavnější, než naopak. Navíc když vás honí dieselový focus s :geek: za volantem! Nahoře zima, pusto prázdno. Cestou dolů se zastavujeme u Ruské kapelnice a dole v Krajnske Goře u jezer, která v létě slouží ke koupání. Květen = nikde ani noha, natož oblečená do plavek. Slovinsko si nás opět získalo.

Cestu zpět jsme ihned pohrdli autobahnem a protáhli si silniční nirvánu přes sedlo Jezersko. Samo sedlo není zajímavé, ale silnice nahoru hezká (a ze slovinské strany zajímavější). Pokračování do rajchu je pohodlné, silnice široká, takže z kopce lepší. Pak jsme pokračovali ladnou stodesítkou po rakouském venkovství a parádně si užili silnici Soboth. Opět - z jihu na sever, resp. ze západu na východ - je mnohem lepší, než opačně. Nulová doprava mi potvrdila, že naše výlety na květnové státní svátky jsou tím nejlepším načasováním...

V létě jsme si dali výletík po krásách okolí Uherského Brodu a Luhačovic - a ano, i tady jsou libé silnice. Na to navázala jednodenka do Mariazellu v sestavě rovnou šesti mazdiček. Červenec ale již nebyl našim choutkám toliko nakloněn a brzdných elementů bylo příliš. Jaké to štěstí v neštěstí, když nás z Pernitzu brzdilo krásné, ale smradlavé kabrio (myslím) MG. Nebýt jej, pelášili bychom s Tominem jistě (pouze mírně) za hranicí předpisů a pán příslušník sedící u cesty na rybářské sesličce :o by měl hned veselejší den.

Podzimní jednodenní rozjímání jsme opět směřovali na Mariazell, tentokrát v sestavě tří kusů. Podzimní jízdy čas měl nevýhodu v brzké tmě, avšak zásadní výhodu v minimální dopravě, která dovolila popustit uzdu... koníkům ustájeným pod kapotou. Ujistili jsme se, že trasa St. Polten - Frankenfels - Wienerbruck - Mariazell je nejzábavnější možná. Po nákupu perníku (perníčků...) jsme pokračovali do sedla Niederalp, kde odmítli naplnit naše hladové žaludky s tím, že sezona končí a mají vše prodáno. Silnice č. 23 a 21 se ukázaly být velmi příjemnou návratovou alternativou. Ale co to? Na jedné křižovatce opět v příkopu přikčený příslušník s bílou čepicí a laserovou puškou. Ještě že přijíždíme z pro ně nezajímavého směru. Ale dvě návštěvy a dvě měření? Bacha na to... Být déle světlo, vzali bychom to ještě přes Kalte Kuhl.

Letošních zážitků bylo zkrátka méně, avšak o to byly lepší. Nyní, když "výlety mazdicí" nejsou díky (záměrně píši díky a ne kvůli) Magdici samozřejmostí, ale výsledkem pečlivého plánování a domlouvání hlídání, užíváme si každou vteřinu. A tak to má asi být! :D
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod rojan » 11 lis 2019, 14:43

Hezky napsané, Jirko. Potvrzuji tipy na úseky St. Polten - Frankenfels - Wienerbruck a okolí Luhačovic. Slovinsko jsem bohužel letos nerealizoval, protože nás zdržely Dolomity. Taky je zajímavé zjištění, že Tvoje MX-5 sezóna je vlastně "mimo sezónu" :) ale evidentně stojí za To!
rojan
 
Příspěvky: 21
Registrován: 02 črc 2017, 15:39

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod greenman » 12 lis 2019, 18:50

Jirko,píšeš to excelentně a výstižně,jsi profík a my jsme měli to štěstí být tento rok u výše popsaných akcí. Vždy jsme vytvořili úžasnou partičku. Ten tvůj letošní nájezd taky obdivuji ;)
Když se chce,všechno jde!!! :D
greenman
 
Příspěvky: 165
Registrován: 29 zář 2014, 05:58
Bydliště: 100% Štatl;-)

Re: Slovácká krasavica BlueNCfl 2.0

Příspěvekod Jirka » 19 úno 2020, 21:44

Hlásím odjištěno, zahájeno, na tachometru svítí 73 219 km a vzhůru novým zážitkům v roce 2020!

Tímto se slovácké krasavici omlouvám, že musela další zimu ztrpět v garáži, naše domácí garáž stále není hodna její přítomnosti. Ale to se co nejdříve změní. To máte závěsy, cédéčka, sádrokartony, broušení, broušení, broušení, průlez, osvětlení...

Plány jsou zatím nula, nic, zero, nada. Priorita č. 1 je dodělat garáž, a nájezd před domem, aby mohla mazdice spočinout zde, doma, v teple, a být doslova po ruce pro krátké radostné projížďky. Tím se náš vztah jistě posune do zcela nové, nečekané roviny. Těším se :)

V plánu je tradiční jarní výměna oleje, kontrola brzdičů, ať je vše připraveno na sezonu. Táta dostal k šedesátinám roadtrip do švajcu na jeho vysněnou železnici přes Albula pass, kde jsme s Andre_fux drandili pár let zpět, zatím to vypadá na 14day roadtrip včetně koupačky, hor, krás a spousty topless kilometrů ;) trošku mu závidím ale zaslouží si to, a mně baví cestu plánovat tak, jako bych to plánoval pro nás... :)

PS: omluvte opakující se foto s mlýnem, ale mám jej prostě po cestě po svém oblíbeném odpočinkovém dobiju-tu-baterku okruhu...
Přílohy
20200215_105042.jpg
Po roce opět před mlýnem...
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 návštevníků