Cukání motoru, otáčky pod volnoběhem

Cukání motoru, otáčky pod volnoběhem

Příspěvekod Gomez » 11 črc 2014, 08:38

Zdravím, klucí.

Chci se zeptat, nemá z Vás někdo tušení, co by mohlo být na autě vadné, když se mi sice velmi zřídka, nicméně stává následující věc:
- nastartuji zcela normálně a popojedu jen malou vzdálenost (cca 2 km), chcípnu motor. No problemo
- když znovu sedám do auta a startuji, motor zase chytne, ale běžně mi vylétnou otáčky motoru nad volnoběh a poté slezou na volnoběžnou hodnotu, zatímco v tomto případě se stane, že otáčky vylétnou, a pak klesají do hodnot, při nichž se motor dusí, cuká, dáví (400-500). Prošlápnutí plynu nepomáhá. Auto se cuká a je bez výkonu. Někdy se motor srovná během chvíle, jindy mu to trvá delší dobu
- motor bývá většinou zahřátý, když se mi to stane. Při studeném motoru se mi to ještě nestalo
- chcípnutí a opětovné nastartování nepomáhá - opět se motor dusí
- jednou jsem s tím zkusil jet..i na dvojku auto nemělo výkon..a pak najednou se motor chytl a mě to koplo do sedačky

V autech se nevyznám, ale mám pocit, jak kdyby auto jelo na 3 válce..mohlo by to být ono?

Za každou zkušenost, radu, tip dík!

Gomez

PS: Známému to samé dělá vymazlená Celica. Nechává to být, prý to vždy přejde..a to je to mechanik :shock:
Jedinečnost každé přítomnosti se neustále obětovává nějaké budoucnosti..
NB 12/1999 - 1.6 - ex
NC 12/2005 - 2.0
Uživatelský avatar
Gomez
 
Příspěvky: 318
Obrázky: 19
Registrován: 25 dub 2014, 17:37
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Cukání motoru, otáčky pod volnoběhem

Příspěvekod Mike » 11 črc 2014, 08:52

já bych začal svíčkama, stojí to pár korun a je to práce na hodinu a to ještě když se s tim hodně flákáš. Pokud tedy nebyly měněný nedávno. Potom zkus zjistit, kterej válec nejede (pokud je to teda tim, že jeden válec vynechává)...vytahováním kabelů od svíček. Když vytáhneš kabel o pálícího válce, tak se to rapidně zhořší, zřejmě to úplně zdechne, páč to pojede už jenom na dva a když od nepálícího, tak překvapivě k žádný změně nedojde:)
I když pokud by jeden válec nejel, tak to pojede a vcelku to potáhne, ale samozřejmě hůř, ale nemělo by to mít tendenci vůbec nejít za plynem - to by potom vypadalo spíš na nějakou chybku v elektrice, čidlo na vačce, váha vzduchu...
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Cukání motoru, otáčky pod volnoběhem

Příspěvekod mastercs999 » 11 črc 2014, 09:02

Zkusíš svíčky, kabely, promazávat a čistit všechno možný v naději, že nebudeš muset měnit cívky....no a stejně je nakonec koupíš a problém jako zázrakem zmizí :D
Uživatelský avatar
mastercs999
 
Příspěvky: 194
Registrován: 25 zář 2012, 19:30

Re: Cukání motoru, otáčky pod volnoběhem

Příspěvekod dopr » 11 črc 2014, 09:53

Symptomy tak jak je popisujes ukazuji podle mych zkusenosti na vadnou civku. Zkus vypojit a zapojit jeden a druhy konektor od civek. Vsadim se ze odpojenim te potencialne vadne se beh motoru nezmeni. Docasne muzes zkusit s konektorem zahybat, melo by se to chytnout, ale neresi to problem, protoze symptomy se budou opakovat v cim dal vetsi frekvenci az jednoho kasneho dne civka zakuka uplne.

P.S. Jestli mas motor NB 1.8, tak mam jednu civku k mani ;-)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Cukání motoru, otáčky pod volnoběhem

Příspěvekod Gomez » 11 črc 2014, 12:14

Vy mě trošku děsíte, klucí :?

Vzhledem k tomu, že kabely a svíčky by měly být ok (nové), začínám věřit těm cívkám..prašivým. Takže k Tvému doporučení (2 dopr), mám postupně zkusit odpojit konektory cívek v momentě, kdy se mi to stane, right? Případně fotečka motoru kde konektory najdu by nebyla? :oops: Fakt jsem v tomto těžkým nováčkem..

Každopádně všem MOC díky!

Mám NB 1.6, jak na potvoru. Btw. na kolik taká cívka vyjde? Počítám, že to asi nebude rutinní oprava..což?
Jedinečnost každé přítomnosti se neustále obětovává nějaké budoucnosti..
NB 12/1999 - 1.6 - ex
NC 12/2005 - 2.0
Uživatelský avatar
Gomez
 
Příspěvky: 318
Obrázky: 19
Registrován: 25 dub 2014, 17:37
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Cukání motoru, otáčky pod volnoběhem

Příspěvekod AndrewG » 11 črc 2014, 12:20

skus napisat pavloviS alebo niekomu z prahy maju 1.6 nb na diely
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Cukání motoru, otáčky pod volnoběhem

Příspěvekod dopr » 11 črc 2014, 12:30

Jsou vzadu na motoru u prepazky. Ostatne, vedou do nich zapalovaci kabely :) Jsou to dva kusy civek na kovovem drzaku. Ke kazde vede zvrchu jeden konektor.
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Cukání motoru, otáčky pod volnoběhem

Příspěvekod Gomez » 11 črc 2014, 12:40

Díky, našel jsem na netu pár obrázků, tak budu doma hledat :) Zkusím ty konektory.Trošku mě děsí, že se to bude časem zhoršovat, měl jsem v plánu vyjet na dlouhou dovolenou pryč :(

Jinak co říkáte na tuto: http://s2-group.cz/news_products/3819,zapalovac-c-vka-mazda-323-323f-bj-1-5i-16v-1-6i.html

Mohlo by být? Jsem našel vlákno, kde někdo píše, že za originál chtějí v Mazdě asi 30 k :shock: to mi rozetřáslo kolena, byť nejsem nejstarší..
Jedinečnost každé přítomnosti se neustále obětovává nějaké budoucnosti..
NB 12/1999 - 1.6 - ex
NC 12/2005 - 2.0
Uživatelský avatar
Gomez
 
Příspěvky: 318
Obrázky: 19
Registrován: 25 dub 2014, 17:37
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Cukání motoru, otáčky pod volnoběhem

Příspěvekod dopr » 11 črc 2014, 13:19

Poslal jsem ti SZ.
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Cukání motoru, otáčky pod volnoběhem

Příspěvekod Gomez » 07 dub 2015, 10:06

Klucí..a co takhle lambda senzor? Nemohlo by to být ono? Nestává se mi to pravidelně..teď spíš zřídka, ale motor v autě se občas po startu cuká, div nevyskočí z auta. napadlo mě, zda to nehází špatnou směs do motoru..po chvíli se otáčky vyhoupnou a motor naskočí do normálu. Fakt se to stává ojediněle..

Svíčky relativně nové (a nové mám koupené), kabely na cestě - byť jsem při cukání postupně po jednom vytahal všechny kabely ke svíčkám a chod motoru to nezměnilo :shock: ..pak se to chytlo..takže jsem nestihl odpojit cívky..a teď mě napadl ten O2 senzor. Cívka - no, nechávám jako poslední možnost. Mechoš to také tipl na lambdu. Co myslíte? Mohlo by to být ono, nebo je to nesmysl?

http://www.autodily-hlubina.cz/lambda-sonda-c14_6903_4.htm - že bych ji vzal
Jedinečnost každé přítomnosti se neustále obětovává nějaké budoucnosti..
NB 12/1999 - 1.6 - ex
NC 12/2005 - 2.0
Uživatelský avatar
Gomez
 
Příspěvky: 318
Obrázky: 19
Registrován: 25 dub 2014, 17:37
Bydliště: Jindřichův Hradec

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Seznam a 94 návštevníků