Andrew´s Red Miata - 1.9 VVT ITB NA

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Andrew´s Red Miata - 1.9 VVT ITB NA

Příspěvekod AndrewG » 29 črc 2014, 22:06

Tak ako som spomínal v chate, stal som sa konečne po asi 3 rokoch slintania nad mx-5(NA) majitelom, mojej vysnívanej červenej 1.8 LSD.
auto má najazdené 208260 km k dnešnému dňu.
Prvé dojmy keď som prišiel na miesto, ako vždy keď vidím mx-5, napriek tomu že som ju už videl naživo, zakaždým je to malé roztomilé prdítko :-)
Sadli sme mazdička chytila, musim povedať že doteraz som sedel a jazdil len v 1.6 turbo(diki whisper), a čakal som že 1.8 bude teda o dosť slabšia, aj vzhľadom na to ako tu všetci píšete že je to mŕtve a pomalé a bla bla :D Viem, tieto slová ma postihnú časom tiež, ale prvých pár Km so strechou dole, zaradená trojka od 3500ot hore, je to proste radosť. Zvuk, svižnosť a chuť akými auto hltá zákruty, to jednoducho treba zažiť. Riadenie - napriek pôvodnému obriemu volant úžasne presné, nemá žiadne vôle čo je teda vzhľadom na vek a počet Km super správa pre mňa. Radenie, úchvatné celú cestu som si len tak nezmyselne radil hore dole, medziplyny som sa naučil ako tak asi behom prvých 20podradovaní do 2,3. čo sa 5ky týka, tá mi príde taká schovaná niekde v pravo, že tým chceli asi Japončíci povedať, že ju používaj fakt len niekde na dialnici :D vážne mi robilo problémy ju tam dať, kedže som zvyknutý na radenie z koncernových áut :roll:
Takže prvý dojem bol asi taký že som myslel že budem mať svalovicu z toho ako to ide ztuha. Po pár km som pochopil, je to super presné, trochu tuhšie radenie, presne také aké ma športové auto mať. U auta je evidentne cítiť absolútna nechuť a odmietanie akýchkoľvek otáčok pod 3 tis, a nad 3 tisíc to krásne ožije, sanie fučí, výfuk hučí :D ( PS neviem či je ten môj deravý alebo je séria fakt tak relatívne hlasitá-nemám potrebu čohokoľvek moc hlasitejšieho).
Vady na kráse:
-lak - zadný nárazník dopraskaný od ťukancov (je v pláne v blízkej dobe nastriekať)
-kapota a lavý predný blatník - hlbšie 2 škrabance, uvidím či to budem riešiť, blatník budem asi určite kedže sa pri A stĺpiku lúpe lak.
pravé dvere, drobná ďupka netuším od čoho to je, ale je tam :D
veko kufru dobité v obi dvoch smeroch - dlho netrvalo a pochopil som ako sa dobilo z nútra (športové pružiny a náradie volne pohadzane vzadu v kufri)
prahy-potrebujú vyvariť.
Podvozok vyzerá byť v slušnej kondicii, uvidíme ako to bude vyzerať pod hliníkovým alebo aký sprej to tam je na pár miestach...
veľmi sa teším zo samosvoru, stále mám trochu problémy sa rozbehnúť bez prešmyknutia zadných pneu, aj keď neviem či je to o tom že mám problém alebo že ma to baví :-)
v pláne je:
Rollbar
Disky,pneu (na 99% Advanti S1 + R1r)
komplet nerez výfuk.
ak budú peniaze tak FM V-maxx/koni sport podvozok
to sú dlhodobejšie plány, momentálne sa pracuje na probléme so svetlami- mám denné svietenie v smerovkách a namiesto obrysových sú smerovky(kto to takto máte koľko W žiarovky používate na smerovkach ? bliká to strašne rýchlo). Aj keď by som nepovedal že sa pracuje, skorej je to o tom že robím teraz 2 dni do večera a nechce sa mi v tom vŕtať po tme, každopádne by to mala byť jednoduchá záležitosť (zlý kontakt na prepínači), žiarovky by svietiť mali...
montáž lipu
odtienenie sania, výmena rozvodov vodnej pumpy a tesnení, popri tom nalakovanie veka ventilov
možno sa pokúsim spojazdniť centrál ktorý tam je ale nefunguje
renovácia stieračov, impregnácia tesnení okien...(okienka idú hore a dole asi hodinu)
zatial púšťajúce pneu, zajtra/pozajtra by som mal mať bridgestone turanza, vyslovene na 2 mesiace na dojazd.
to je asi zatial všetko, fotky nahodím hádam do konca týždňa :-)
ešte taká zaujímavosť, mazdička je "narodená" na mesiac presne ako ja, 4/94 :)
Přílohy
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Naposledy upravil AndrewG dne 10 úno 2018, 18:10, celkově upraveno 6
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod hroche » 30 črc 2014, 07:21

ať ti dělá jen radost a foto please
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod car2n » 30 črc 2014, 13:35

fotkyyy! (a gratuluju)
Uživatelský avatar
car2n
 
Příspěvky: 402
Registrován: 24 led 2011, 01:38

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod AndrewG » 30 črc 2014, 13:44

nardi deep corn s nardi nabojom na ceste :-)
fotky spraviim ked budem doma ale neni to kraasavica na obdivovanie zatial :-)
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod spoofan » 30 črc 2014, 17:50

Parada, tak konecne si sa dockal :)
Vidim, ze mame rovnaky vkus na volant. Kupoval si niekde v eshope, alebo aukcia?
Díly na MX-5 NA/NB

I am not into fake things - including boobs and wheels.
1.8 NA BRG + jedna lady + brap
spoofan
 
Příspěvky: 612
Registrován: 26 říj 2012, 14:55

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod AndrewG » 30 črc 2014, 21:21

aukcia :-) pridavam foto do prveho postu, dufam ze pojdu
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod hroche » 31 črc 2014, 07:33

AndrewG píše:aukcia :-) pridavam foto do prveho postu, dufam ze pojdu


díky za foto je parádní červenou jsem vždycky chtěl a proto mám modrou :D
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod cavan » 31 črc 2014, 20:03

Gratulujem.. :) tak ju prid ukazat, som vo vinosadoch do zajtra vecera.. :-P
EX - (NBFL 1.8 VVT PHOENIX, HT, S2K seats, GV lip, Vmaxx, cooling plate, frame rails)
IN SERVICES - NBFL 1.6 NEVADA powered by LPG

vyroba frame rails, cooling plate (info po SZ)

www.aliiscolores.com
Uživatelský avatar
cavan
 
Příspěvky: 1252
Registrován: 30 lis 2012, 08:58
Bydliště: Čachtice / Bratislava

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod seatik » 31 črc 2014, 20:46

Andre,super,at dela jen a jen radost. Vypada,ze se dostala do spravnych rukou :) Ta ma ted ma na klubu vlastne skoro sestřičku :P
Uz si se tesil hodne moc,vid? :twisted:
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: Andrew´s Miatka - Red 94 LSD

Příspěvekod AndrewG » 31 črc 2014, 23:10

tesil som sa uz uplne najviac a stale sa este usmievam od ucha k uchu a tesim sa z nej :-) a coskoro pribudne mozno novinka do interieru okrem volantu, ale viac neprezradim zatial :-D
zajtra ti teda volam ;-)
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Seznam a 60 návštevníků