Magda - NBfl 1,8 Sportive

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Magda - NBfl 1,8 Sportive

Příspěvekod m8rinek » 02 lis 2014, 19:53

Tak je na čase, abych i já založil kartu své Magdě. Hříčkou osudu jsem si dovezl z Essenu modrou Sportive s rozumným nájezdem. Takže jsem se dostal do situace, kdy jsem měl dvě MX5, ale modré jednoduše odolat nešlo. Šedivky se nakonec ujal kamarád a bylo po problému...
IMAG1072.jpg
První setkání

Nicméně k věci, jedná se o model Sportive z roku 01 v inkoustově modré barvě, defakto bez úprav, jedinnou změnou vůči standardnímu vzhledu jsou nová OZ Superturismo, jinak je na autě vše co má být (VVT, 6q, špéra, Billsteiny,...). Vůz má jen jednu nepatrnou vadu... Nejede... Údajně vadná ŘJ, zítra jede na diagnostiku k doktorovi, tak jsem zvědav. Poté přijdou přípravy na jaro v duchu výměny kapalin a oživení kotoučů, protože za dobu co auto stojí slušně narezly.
DSCN3683.jpg
V dobré společnosti

Přestože se mi úpravy vozu líbí, jsem toho názoru, že Sportivku jde pouze zmršit. Kompresorem posunu spotřebu na úplně jinou úroveň, snížením zas docílím toho, že auto bude lokálně nepoužitelné... Takže už mám objednané nižší pružiny o 35mm, takže bůh ví jestli nebude i nějaká další úprava časem. Momentálně je plán auto rozhýbat a zkulturnit tak, aby zas bylo k světu...
DSCN3734.jpg
Za sluníčka
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Magda - NBfl 1,8 Sportive

Příspěvekod Veet » 07 lis 2014, 12:02

Tak jak to jede, oproti 1.6? :)
Veet
 
Příspěvky: 371
Registrován: 12 zář 2014, 09:48

Re: Magda - NBfl 1,8 Sportive

Příspěvekod Jirka » 07 lis 2014, 13:31

Veet píše:Tak jak to jede, oproti 1.6? :)


To nám prozradí, až jej zprovozní - viz "drobný problém" :)

Jinak gratulace k upgradu, barva je skvělá :)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Magda - NBfl 1,8 Sportive

Příspěvekod Veet » 07 lis 2014, 16:08

Už má zprovozněno, viz. chat :D
Veet
 
Příspěvky: 371
Registrován: 12 zář 2014, 09:48

Re: Magda - NBfl 1,8 Sportive

Příspěvekod m8rinek » 07 lis 2014, 18:43

Oproti 1,6 to jede jinak, nicméně žádný zahnědění spodního prádla se nekoná... Je znát, že motor jede víc ,,vocpodu,, a vršek asi nebude zas tak markantně rozdílnej. Ona když se 1,6 rozfouká tak jede taky hezky... Tohle rozfoukat půjde jednodušeji, nicméně žádná zásadní střelba se nekonala, auto není přihlášené a nerad bych ucho utrhl...

Koneckonců, aby mě to nelákalo tak jsem čerstvě zpojízdněné auto znepojízdnil. Ještě k původnímu problému. Opravdu se nejednalo o řídící jednotku, ale o snímač klikového hřídele a šlo o klasickej německej systém jak na zákazníkovi zarejžovat s vyměňováním dílů, místo aby se hledala závada... Ne, že by se mi to nelíbilo, protože jsem si díky tomu mohl dovolit právě Sportive v parádním stavu...

K znepojízdňování, autu za dobu stání narezly kotouče v nečinných plochách do nekoukatelného stavu, takže jsem je sundal. Očistím je, při té příležitosti nechám přetočit a natřu. Dál jsem objevil úložiště listí, břízových semínek a dalších nekultur v přední části prahu pod blatníkem. Vysát to nejde, vyšťourat to nejde, takže plastový podběh ven, blatník odšroubit a odehnout. Byla toho slušná hromádka a doporučuji to udělat každému. Suché to nebylo... Zřejmě to vytřu nějakou vazelínou a bude...
IMAG1121.jpg
okyslé kotůče

IMAG1122.jpg
přebytečná zátěž

IMAG11252.jpg
na špalkách...
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Magda - NBfl 1,8 Sportive

Příspěvekod LordJames » 07 lis 2014, 18:52

Moje kotouče vypadaly ještě hůř, ale po pár kilometrech se začaly probouzet :) Listí jsem na dárcovském NBčku taky našel spoustu a bylo tam asi pěkně dlouho...a jak říkáš, nikdy to nevyschlo, takže to je parádní základ pro rozklad blatníku. Dokonce jsem v autě našel i vykousané oříšky :-D jak po bouračce chvíli stálo, tak se tam asi někdo zabydlel :-D
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Magda - NBfl 1,8 Sportive

Příspěvekod m8rinek » 07 lis 2014, 19:18

Na předchozí jsem tam nic nepozoroval, taky to bylo garážované auto, tohle stálo asi delší dobu venku, což se podepsalo na lišejníkách všude možně (hrany světel, střechy atp.) a listí se dostalo do míst kam se normálně nedostane... Co se stane při zapnutí ventilace nechtějte vědět :D.
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Magda - NBfl 1,8 Sportive

Příspěvekod m8rinek » 09 lis 2014, 22:15

Tak tlumiče venku, musim říct, že ve předu to byla teda pakárna... Možná je to tim, že Billsteiny jsou maličko jiný než obyč, ale opakovat se mi to teda moc nechce... Nicméně vrátit je tam musim, ale osazený nižšíma pružinama od FK. Na druhou stranu musím říct, že narozdíl od druhýho projektu, kterej je poněkud rozsáhlejší a momentálně jsem ve fázi flexa a svářečka mě to šroubování po dlouhý době docela ba... :)
Přílohy
DSCN37472.jpg
Jedna levitační...
DSCN3750.jpg
FK
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Magda - NBfl 1,8 Sportive

Příspěvekod m8rinek » 10 lis 2014, 22:19

Tak auto už zase stojí na svých. Snížený je to příjemně, otázka je jestli to ještě neklesne... uvidíme až se s tim popojede...
Přílohy
IMAG1118.jpg
před
IMAG1141.jpg
po
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Magda - NBfl 1,8 Sportive

Příspěvekod m8rinek » 12 lis 2014, 18:12

Tak poslední sada fotek, předpokládám, že cokoli se bude měnit už z fotek poznat nepůjde... Maximálně nevěděl by někdo kde vzít nějakej fajnovej rámeček pod značky?
Přílohy
DSCN3751.jpg
DSCN3752.jpg
DSCN3753.jpg
DSCN3754.jpg
DSCN3755.jpg
DSCN3756.jpg
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 53 návštevníků

cron