za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod Mike » 09 čer 2015, 15:12

Mluvim ze znalosti elektrotechniky, nikoliv diag portu - řj
ten odpor tam bude jako ochrana vnitřních obvodů řj a asi také té ledky. Takže bez něj bych se o to zbytečně nepokoušel. Samozřejmě bude spousta lidí, kterejm se nic nestalo, ale těch ušetřenejch 0,9kč za odpor vidim jako hloupu investici:) Není to nutný ani pájet, stačí to na sebe namotat, ale odpor bych tam kvůli omezení proudu dal.
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod Bass.Boi » 09 čer 2015, 15:52

Vsak jo, jel jsem to s odporem ;) ale bouzel nic :(
...::: NC 2.0 Sport, 118kW/160 HP, LSD, 6speed, Bilstein :::...

..:: Ex ::..
...::: 1.8 NB Miracle, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech :::...
...::: Ex - 1.6 NB 81kW/110 HP' - "Rote Sau" :::...
Uživatelský avatar
Bass.Boi
 
Příspěvky: 824
Obrázky: 5
Registrován: 19 říj 2011, 14:27
Bydliště: Kousek od Brna

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod Mike » 09 čer 2015, 18:12

aha...sorry, přečet jsem půlku příspěvku:)
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod j3ykobim » 09 čer 2015, 19:16

mám tedy NB, ale min rok ,mi taky nestartovalo za tepla, jen za studena..., bylo to tusim cidlo na klice. Bylo zaolejovaný a asi o 1mm nedotažený, což byl hlavní problém. Nechápal sem, že 1mm, udělá takový neplechy.
in progress MX-5 NB 1.8 1998 Twilight Blue Mica , GuruRacing Roll bar, V-Maxx + Rays, replic K&N air intake
j3ykobim
 
Příspěvky: 232
Registrován: 25 dub 2014, 17:08
Bydliště: Břežanské údolí

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod hroche » 10 čer 2015, 07:03

j3ykobim píše:mám tedy NB, ale min rok ,mi taky nestartovalo za tepla, jen za studena..., bylo to tusim cidlo na klice. Bylo zaolejovaný a asi o 1mm nedotažený, což byl hlavní problém. Nechápal sem, že 1mm, udělá takový neplechy.


opravte mě pokud se pletu, ale motor 1,6 85kw v NAčku žádný čidlo na klice nemá
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod j3ykobim » 10 čer 2015, 19:30

1993 Mazda Miata používá kombinaci vačkový hřídel a klikového hřídele snímač v jednom. To je nazýváno snímač úhlu klikového hřídele nebo vačkové hřídele interrupter magnet. Chcete-li objednat část, použijte snímače úhlu kliky terminologii. Snímač je v horní zadní části hlavy válců a je kulatý předmět, asi 3,5 cm v průměru. Jeho účelem je signál polohy klikového hřídele vzhledem k horní úvrati na kompresního zdvihu. Tato informace se používá k regulaci vstřikování paliva a časování zapalování.
in progress MX-5 NB 1.8 1998 Twilight Blue Mica , GuruRacing Roll bar, V-Maxx + Rays, replic K&N air intake
j3ykobim
 
Příspěvky: 232
Registrován: 25 dub 2014, 17:08
Bydliště: Břežanské údolí

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod hroche » 10 čer 2015, 20:41

j3ykobim píše:1993 Mazda Miata používá kombinaci vačkový hřídel a klikového hřídele snímač v jednom. To je nazýváno snímač úhlu klikového hřídele nebo vačkové hřídele interrupter magnet. Chcete-li objednat část, použijte snímače úhlu kliky terminologii. Snímač je v horní zadní části hlavy válců a je kulatý předmět, asi 3,5 cm v průměru. Jeho účelem je signál polohy klikového hřídele vzhledem k horní úvrati na kompresního zdvihu. Tato informace se používá k regulaci vstřikování paliva a časování zapalování.


máš na mysli tohle:
!BY29HJQBmk~$(KGrHgoH-DUEjlLlzqhLBKjyEv4(0Q~~_35.JPG
!BY29HJQBmk~$(KGrHgoH-DUEjlLlzqhLBKjyEv4(0Q~~_35.JPG (7.54 KiB) Zobrazeno 11960 krát
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod hroche » 12 čer 2015, 23:21

dneska se problém opakoval :(
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod AndrewG » 13 čer 2015, 14:40

skúsil by som zohnať si sprej so stlačeným vzduchom...keď sa ti to stane nasprejuj CAS (ten senzor co si postol)...ak to pomôže a auto chytí po tom ako ho schladíš tak je chyba v ňom... ak nie skúsil by som len zo srandy nastriekať cievky.... moj tip je ale to CAS, to sa vie fakt zohriať riadne...
prípadne skús zohnať ak máš od koho CAS nech ti ho požičia :-)

BTW diagnostika ledkou ti v tomto pripade nič nevyhodi...
AndrewG
 
Příspěvky: 2284
Registrován: 19 bře 2013, 21:58

Re: za tepla Miata nestartuje a nedrží volnoběh

Příspěvekod hroche » 03 črc 2015, 21:53

minulý víkend jsem vyměnil čidlo na snímání teploty motoru (onehdá u 205GTI to pomohlo) a myslel si po zkušební jízdě 250km že je problém vyřešen.
Bohužul problém trvá dneska mi po hodině a půl jízdy mazda opět přestala jet. :( :x
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 91 návštevníků

cron