Spojka KO?

Spojka KO?

Příspěvekod MAXsport » 19 pro 2015, 21:12

Ahoj,
mám jeden problém, již nějakou dobu mě trápí spojka, pokud jedu delší dobu nebo clutch kicknu tak spojka jde hodně ztuha, občas se to objeví jen tak. Chvilku to je tvrdý, chvilku ne, ale funguje a vypíná dobře a převody ani neškrtají.

Včera ale mi začaly jít z převodovky/spojky celkem ošklivý grinding zvuky, většinou při zařazení a zvuky pokračují i za jízdy, když vyšlápnu a zašlápnu spojku a znovu zařadim tak většinou zvuky zmizí, ale není to pravidlo.

Takže předpokládám, že lamela už je sjetá na nýty a proto se objevují takový šílenosti. Napadlo mě ještě ložisko na hřídely.

Nesetkal se s tím už někdo?

Hádám, že mě nemine výměna spojky, tzn. jaká je dobrá náhrada za sériovou, popř. jenom lepší přítlačák+lamelu přeobložit u Renovaku.

Díky za rady.
MAXsportpneu.cz závodní pneumatiky s homologací na silnice
Polyspeed silentbloky pro MX-5 - Group buy polyurethanové silentbloky s různou tvrdostí pro MX-5
michal@maxsportpneu.cz
MAXsport
 
Příspěvky: 1401
Registrován: 15 led 2012, 15:40

Re: Spojka KO?

Příspěvekod MAXsport » 22 pro 2015, 09:19

Nikdo nic?

Dneska se mrknu na olej v převodovce, jestli něco neřekne :)
MAXsportpneu.cz závodní pneumatiky s homologací na silnice
Polyspeed silentbloky pro MX-5 - Group buy polyurethanové silentbloky s různou tvrdostí pro MX-5
michal@maxsportpneu.cz
MAXsport
 
Příspěvky: 1401
Registrován: 15 led 2012, 15:40

Re: Spojka KO?

Příspěvekod TeeJay » 22 pro 2015, 12:25

Kde přesně je problém, ti nepovím, ale povím ti, kde je jeho pramen - v clutch kickingu ;)
Netrpí jen spojka, to bude spíš ta nejmenší starost (a ano, ta zřejmě bude KO už dávno), ale celá převodovka, diff, poloosy, a tady výčet určitě nekončí...
... což mě vede k myšlence (a teď nechci být zlý prorok), že klidně může dosluhovat i celá převodovka, ale záleží na tom, jak se k auto chováš dlouhodobě, což nejlíp víš ty sám.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Spojka KO?

Příspěvekod Banji » 22 pro 2015, 13:39

Přesně tohle mě taky potkalo. :) Bublinka vzduchu v hydraulickým vedení spojky. Vypustit, propláchnout, napustit a pořádně(!) odvzdušnit. :) Problem fixed. ;)
enášestcéé
Uživatelský avatar
Banji
 
Příspěvky: 246
Registrován: 21 zář 2014, 20:52
Bydliště: Hen tam nekde na Hané

Re: Spojka KO?

Příspěvekod MAXsport » 22 pro 2015, 14:38

Banji: zkusím, dnešní diagnostika mechanika je spojkový ložisko. Takže stejně, spojka se bude měnit :-)
TJ: nehledám příčinu, ale řešení, auto využívám na 100% a pokud bych potřeboval auto z A do B, tak si nekoupim mazdu.
MAXsportpneu.cz závodní pneumatiky s homologací na silnice
Polyspeed silentbloky pro MX-5 - Group buy polyurethanové silentbloky s různou tvrdostí pro MX-5
michal@maxsportpneu.cz
MAXsport
 
Příspěvky: 1401
Registrován: 15 led 2012, 15:40

Re: Spojka KO?

Příspěvekod TeeJay » 22 pro 2015, 16:14

Mně je to jasný, má to tak spousta z nás, jen jsem tím chtěl říct, že bez clutch kickingu se dá obejít (i při využívání auta na 100%) a pak takovýhle problémy nemusíme vůbec řešit :)
Ale na druhou stranu, když už tady problém je, je jasný, že nic jinýho než řešení nepotřebuješ.
Tak ať se to povede brzo vyřešit :) vím, jaký to je, když Majda stojí s problémem :cry:
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Spojka KO?

Příspěvekod MAXsport » 24 pro 2015, 23:21

já si jsem jistý, že po tolika letech a najetých km bych to řešil stejně tak jako tak :-) spojka původní a má na to právo, přece jenom 15 let spojkovala a je čas aby odešla do důchodu ;)
MAXsportpneu.cz závodní pneumatiky s homologací na silnice
Polyspeed silentbloky pro MX-5 - Group buy polyurethanové silentbloky s různou tvrdostí pro MX-5
michal@maxsportpneu.cz
MAXsport
 
Příspěvky: 1401
Registrován: 15 led 2012, 15:40

Re: Spojka KO?

Příspěvekod hroche » 01 říj 2018, 20:51

takhle dopadla spojková lamala od ILu po cca 40ti tis. km. Nic moc výdrž.
Přílohy
IMG_20181001_184556.jpg
IMG_20181001_184607.jpg
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 88 návštevníků