Nürburgring - srpen 2015

Plánované srazy, výlety a sportovních akce ...
Pravidla fóra
Máte chuť se o víkendu sejít? Jeli byste na otočku do Alp? Napište to sem, třeba se někdo přidá :-)

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod TeeJay » 13 led 2016, 22:17

Pěkné čtení i fotky, Arabové nepřekvapili. Jen ještě, aby uměli dobře řídit, nejen túrovat motor na parkovištích... :) ale vidět několik různých Lamborghini a Ferrari s nastartovaným motorem a pěkně zblízka musí být taky zážitek.
Líbí se mi, že jste se nehnali za kdovíjakými časy, Nordschleife se neříká zelené peklo jentak pro srandu... nabourat je hrozně snadné a tam tuplem. Videa zkouknu, až se naučím na zkoušku z čínštiny :D

Ještě mě zajímá, jak je to s pojištěními, když se jede na Nordschleife? Havarijní a/nebo povinné ručení normálně platí, když má okruh statut dálnice, nebo tam platí nějaká výjimka (čekám, že ano)? :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod buteo » 13 led 2016, 22:34

Moc pěkně to můj parťák Widar popsal, tak snad přidám jen pár strohých čísel a moje zhodnocení.

- celkem na výletě ujeto necelé 2t. km (Brno - Ring a zpět vč. čtyř okruhů a nějakého pojíždění kolem)
- po cestě tam jsem si změřil spotřebu (což jinak nikdy u zábavního auta nedělám) a byl jsem překvapený: při stálém dálničním tempu ca. 130-140 nějakých 6,8 litrů na sto! Asi se projevily zde přiznivě ty delší převody - viz. níže
- mám na NB 1,8 za 5q-převodovkou delší stálý převod 3,9, který se montoval s 6q, což celkově převody prodlužuje. Na vyhlídkové projížďky krajinou ideálně s krasavicí vedle sebe nebo na dálniční přesuny je to výborné, ale samozřejmě dynamika utrpěla, takže na lámání časů na okruhu to není. Bylo to cítit i na Ringu - viz. poslední video, kde jsem v táhlém stoupání před velkým karuselem podřazoval ze 4 na 3.
- ty 4 kola na Ringu stála 100 €, což není zas tak málo, ale ani jednoho € z toho nelituju - byl to pro mě rozhodně benzínový zážitek roku a určitě bych se tam chtěl podívat znova !!!! Už bohatší o pár zkušeností:
- pokud tam nedorazím s dostatečně rychlým autem ( a nenaučím se současně přiměřeně řidit) nevyrazím na trať o víkendu. To aby jeden v naší milované, ale v tamních měřítkách fakt pomalé Mazdičce skoro pořád hlídal zrcátka a uskakoval z cesty všem těm pekelně rychlým GT3, M3, RS3 atd. Ideální kombinace: o víkendu koukat, nasávat atmosféru, popř. pivo a užít si to, a na trať vyjet v klidu v pracovní dny
- věnovat před výletem čas aspoň částečnému nastudování trati - simulátor nebo aspoň video. Fakt se mě to ze začátku zdálo nezapamatovatelné a i když nemám úplně nejhorší optickou paměť, teprve snad v poslední jízdě jsem začínal mít pocit, že už se trochu orientuju v prostoru a čase. Je to fakt peklo, spousta podobných pasáží, slepých horizontů, ......
- a závěrem něco pro pobavení: už tam nikdy nepojedu s archivní brzdovou kapalinou! Widar před cestou poctivé vyměnil za novou, protože už byl na to čas, a já jsem tam z lenosti nechal náplň neznámého stáří. No a pak v prvním kole na Ringu, když jsem ještě zbytečně moc brzdil, mně kupodivu začal pedál pěkně měknout :o ! Po dlouhém sjezdu před nájezdem na most v Adenau fakt nic přijemného! Tak jsem v dalšich kolech už tolik nebrzdil a už to dojezdil bez problémů, ale stejně si tu brzdovku před dalším výletem na Ring asi radši vyměnim :D :D :D

Tak asi tak .....
Končim s pozdravem "Ringu zdar!"
buteo
 
Příspěvky: 928
Registrován: 23 úno 2012, 14:02

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod dopr » 14 led 2016, 09:48

Pěkně borci, pěkně. Palec nahoru. Musel to být super zážitek 8-)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod cafe-racer » 14 led 2016, 14:09

Hezky jste to napsali , díky !
Začnu tím že se tam pojedu podívat na víkend jen jako dívák.
A na svezení teda určitě s někým kdo okruh už zná, to je důležitej poznatek :idea: nerad bych to tam někde rozvěsil.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod widar » 15 led 2016, 19:02

Safa píše:A měl bych jeden technický dotaz. Proháněl jsi to video před vložením na tubu nějakým videoeditorem?

Je to prohnané akorát přes GoPro Studio a to to ještě konvertuje 2x. Tak nevím co si udělal špatně.

TeeJay píše:Ještě mě zajímá, jak je to s pojištěními, když se jede na Nordschleife? Havarijní a/nebo povinné ručení normálně platí, když má okruh statut dálnice, nebo tam platí nějaká výjimka (čekám, že ano)? :)

Přiznám se, že nevím. Havarijní nemám, povinné tam snad platí. Tuším, že jsem dokonce zapomněl pojistit sám sebe.

cafe-racer píše:Hezky jste to napsali , díky !
Začnu tím že se tam pojedu podívat na víkend jen jako dívák.
A na svezení teda určitě s někým kdo okruh už zná, to je důležitej poznatek :idea: nerad bych to tam někde rozvěsil.

To by mně přišlo jako hrohná škoda táhnout se tam takovou štreku a ani se nesvézt po okruhu. Jo lidi tam nebo i dál jezdí na čumendu na závody, ale to ta možnost svezení není. A troufnul bych si i bez někoho zkušeného (pro případ, že bys jel na diváka sám), je to taková široká jednosměrná horská okreska, jen to chce jet pomaleji a opatrně, přece jen tam jsou místa kde člověk jede 150+ a najednou horizont a zatáčka.

Párťák Buteo to hezky doplnil

Díky za pozitivní ohlasy.
'98 MX-5 NB, 1.6, 81 kW, Lava orange mica (Mazdaspeed color), Nardi wheel, Bilstein
Obrázek
Uživatelský avatar
widar
 
Příspěvky: 1002
Obrázky: 8
Registrován: 29 čer 2011, 23:03
Bydliště: okres Karviná, Moravskoslezský kraj

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod Andy4 » 18 led 2016, 10:35

Paráda páni, výborne popísané. Jedna veľká škoda, že som sa časovo nemohol zladiť s vami. Absolvoval som to isté, ale o mesiac neskôr, 26.9.2015. Nakoľko sme časovo nestíhali doswapovať moju miatu, šiel som Swiftom Sport. Touristfahren som odjazdil v Sobotu v počte 9 kôl.

Výlet začal vo Štvrtok na obed prihlásením vozu do evidencie a namontovaním ŠPZ, zbalením seba a manželky, naložení auto na autovlak na trase KOŠICE-PRAHA hl.n.

Piatok nudný presun dialnicou smerom na Rozvadov, Frankfurt, Nurburg.

Bývali sme cca 20km od Ringu, nádhernými cestičkami. Všade vysoká koncentrácia rýchlych motoriek, M3jok a 911tok.

V sobotu po ľahkých raňajkách sme sa zbalili a išli zohriať auto cestou ne bájny Nurburgring, cestou bolo pod mrakom s náznakmi hmly, ale bližšie a bližšie k trati sa počasie zlepšovalo až napokon som jazdil za krásneho slnečného počasia. Ja som dostal od manželky skvelý dar a to 9kôl. Je to dosť, čiže som si na jazdenie nechal celú sobotu a stále som si dal 2 kolá a potom pauza. Koncentrácia áut bola vysoká, je potrebné neustále sledovať premávku okolo, lebo väčšinou sa na trati nachádzajú autá s výkonom výrazne vyšším ako je štandartný výkon mx5. Trať bola kvôli nehodám uzavretá 4 krát po cca 3/4 hodiny, kedy som čas využil na prechádzku, nejaké fotenie, nákup nálepiek.... . Manželke sa v padocku veľmi páčilo, všetko bolo organizované, všade boli traťoví maršali a usmerňovali vjazd z parkovísk na trať. Mal som pocit, že mimo trate sa všetci správali disciplinovane.

Na klasických víkendových touristfahren je lepšia možnosť ísť jazdiť v Sobotu, v Nedeľu je to o poznanie hustejšie. Najlepšie som si zajazdil stále akonáhle otvorili trať po dopravnej nehode, kedy bola prvých 15-20min väčšina jazdcov v padocku.

Jazdil som pre radosť, nie na stopky. Čas BTG som mal stále okolo 10min, všetko ale záviselo na aktuálnej situácii a počtu vozov na trati. Na PS/Xboxe mám na ringu odjazdených niekoľko tisíc kôl, čiže trať ako takú som mal vo virtuálnej pamäti uloženú a nájazdy do niektorých zákrut mierne uľahčené, plus som študoval rôzne stopy pri zmenách počasia. Určite odporúčam si trať pár dni pred návštevou odjazdiť aspoň virtuálne. jeden nekvalitný onboard odomňa: https://www.youtube.com/watch?v=G4IL9VcdzLw
Přílohy
12009812_10205071551172779_7604423071411113514_n.jpg
:) :) :)
11220807_10205071549292732_8255404279720048925_n.jpg
12032168_10205071550292757_4500299822995752854_n.jpg
Bez názvu_2.jpg
fully restored NB '98 1.6 LSD
Uživatelský avatar
Andy4
 
Příspěvky: 357
Obrázky: 2
Registrován: 10 čer 2011, 13:59
Bydliště: KE/KS

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod buteo » 18 led 2016, 19:31

No taky sis to pěkně užil!
:D Tak příště už třeba společně a s Mazdou, ne?
buteo
 
Příspěvky: 928
Registrován: 23 úno 2012, 14:02

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod cafe-racer » 18 led 2016, 21:59

Andy4: čtu správně "youtube zákruta" ?
To je pracovní název nebo oficiální ?
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod TeeJay » 19 led 2016, 00:51

@cafe-racer
Je to Brünnchen :)
Notoricky známá z YouTube díky tomu, že je tam skvělý spot pro diváky, zároveň je prý snad dost do kopce a ještě se utahuje a auta jí často vlivem nedotáčivosti projedou rovně do svodidel... :D
Viz třeba tohle video.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Nürburgring - srpen 2015

Příspěvekod Andy4 » 06 zář 2017, 12:44

Pozdravujem, v pondelok 11.9.2017 v skorých ranných hodinách sa budem presúvať z Prahy na Nurburgring. Pred dvoma rokmi som nestihol zkompletizovať auto do stavu aby to absolvovalo, takže som to odjazdil s predným náhonom a teraz to absolvujem s mojou mx5. Budúci týždeň sú touristfahrten každý pracovný deň popoludní. Podľa situácie by som odjazdil pondelok 2-3 kolá a v utorok možno tiež. Pôjdem s manželkou, ubytko budeme riešiť po ceste cez booking /airb&B. Nečakám, že sa niekto takto na poslednú chvíľu pridá, ale bolo by fajn neísť sám.

absolvoval som v 2015 9 kôl (nový autom), náklady sú síce vyššie ale zážitok je na celý život.

- Z prahy je to cca 700km: 75€/palivo
- Kolo na ringu stojí v pracovný týždeň 25€x 6
- ubytko individual /2noci 2x 60€
- cesta späť 75€/palivo
- plus nejaký snack na cestu

Spolu cca 12-13tis KČ/400-500€ za pár/1 auto.

Dá sa odjazdiť 4-5 kôl aj v jeden deň, a ostať len jednu noc a cestou s5 v utorok pozrieť napríklad Mazda classic múzeum v Augsburgu.
fully restored NB '98 1.6 LSD
Uživatelský avatar
Andy4
 
Příspěvky: 357
Obrázky: 2
Registrován: 10 čer 2011, 13:59
Bydliště: KE/KS

PředchozíDalší

Zpět na Akce, srazy, víkendy, výlety ...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 99 návštevníků