P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod TeeJay » 31 kvě 2016, 12:20

Já bych to snižování neviděl tak černobíle, samozřejmě nesnížený auto s původním podvozkem bude pohodlný, ale to hned neznamená, že snížení automaticky zničí veškerej komfort. :)
Jen se musí rozumně volit kombinace tlumičů a pružin nebo rovnou slušné coilovery, jen dát tvrdý snížený pružiny na zcela sériový auto je prostě hloupé, tam pak věřím, že to auto dokáže dost zruinovat. A taky razantně zkrátit životnost tlumičů. A další věc je to, že nejsou snížený pružiny jako snížený pružiny, každá značka a typ má jinej spring rate, jinou strukturu pružin, jinou tuhost a tak s každýma pružinama se auto může chovat i dost odlišně... třeba H&R dělá 4 řady pružin, liší se podle určení k tomu, co s autem zamýšlíš dělat. Na daily ježdění nebudou okruhové pružiny ideální, ale to asi nikoho nepřekvapí...
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod dopr » 31 kvě 2016, 12:25

Presne tak. Pausalizovat to, ze snizeni auta = ztrata komfortu je blabol.
Pokud tam vrazis (dokonce i na OEM tlumice) Eibach Pro Kit, tak rozhodne diskomfortem trpet nebudes. Eibach Pro Kit jsou v podstate Mazdaspeed pruziny, ktere sis mohl k autu objednat za priplatek. Samozrejme nejlepsim resenim je koupit tlumice, ktere jsou vyrabeny pro ucel snizeni auta (napr. Bilstein B8) a k nim vhodne pruziny.
Vice se to probiralo tady: viewtopic.php?f=4&t=3847&p=86085&hilit=spring+rate+eibach#p86085
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod PavelS » 31 kvě 2016, 13:17

Přesně tak :) já jsem nezaznamenal teda žádný snížení komfortu ani na těch - 50mm ale je to samo individuální...
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod Martyp » 31 kvě 2016, 13:54

dopr píše:Presne tak. Pausalizovat to, ze snizeni auta = ztrata komfortu je blabol.
Pokud tam vrazis (dokonce i na OEM tlumice) Eibach Pro Kit, tak rozhodne diskomfortem trpet nebudes. Eibach Pro Kit jsou v podstate Mazdaspeed pruziny, ktere sis mohl k autu objednat za priplatek. Samozrejme nejlepsim resenim je koupit tlumice, ktere jsou vyrabeny pro ucel snizeni auta (napr. Bilstein B8) a k nim vhodne pruziny.
Vice se to probiralo tady: viewtopic.php?f=4&t=3847&p=86085&hilit=spring+rate+eibach#p86085


Přesně tak, s Eibach Pro Kit mám dobré zkušenosti na několikero autech..Diskomfortem netrpí, v některých ohledech ba naopak a stabilita auta v zatáčkách je znatelná. Navíc cenově to není žádná pumelenice a pokud se nepletu, Pro Kit byl určen právě i k montáži na OE tlumiče obecně.. :)
NB 1.6, 07/2000....Twilight Blue Mica
Martyp
 
Příspěvky: 61
Registrován: 13 dub 2016, 10:50

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod cafe-racer » 31 kvě 2016, 15:52

Snížení auta je v případě MX-5 je jednoznačně ztráta komfortu, kdo tvrdí opak neříká pravdu a nechápu proč se tu píšou takové bludy.
Pro notorické snižovatele, mám na autě nové B8 s vhodnými pružinami :!: a měl jsem tu čest se rychle po sobě svézt se sériovou MX-5 - vím o čem mluvím. Pro běžnou jízdu na silnicích je naprosto tragickej nepoměr mezi ztrátou komfortu a přidaným handlingem. Auto vypadá daleko líp, o tom žádná. A určitě sedí líp, o trochu. Ale sériovej "off-road" podvozek sedí taky dobře, a dá se s ním normálně jezdit i delší štreky. Což se sníženým lze taky, ale upřímně se tomu vyhýbám, po 200 km končí legrace a po 400km začíná utrpení. A to v komfortním autě vydržím i třebas 1000km štreku bez velkýho stěžování.

Uvidíme jestli se tu mihne KarolKo , právě s ním jsem to testoval.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod PavelS » 31 kvě 2016, 16:04

No, naopak mi přijde že ty to strašně hrotis hele - ne že my píšeme bludy... Ja neříkám že se auto malinko nepřitvrdí a že nepřijde o část chodu tlumiče, ale říkat že je to tragickej nepoměr je nesmysl, promiň. Samo se bavíme o subjektivních pocitech, to by měl každý vědět.
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod PavelS » 31 kvě 2016, 16:10

P. S. Připomínám, že jsem s oběma typy pružin najel tisíce kilometrů po celý Evropě.
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod dopr » 31 kvě 2016, 16:11

Hehe.
No pokud mas Bilsteiny B8, tak je snad jasne, ze komfortu ubyde. To je polosportovni tlumic, stejne jako B6, ma nesrovnatelen vlastnosti oproti seriovym tlumicum. To nikdo nerozporuje a muzu to z vlastni zkusenosti z NBckem a B8 potvrdit. Nelze to ale pausalizovat tak, jak jsi to podal, protoze moje OEM Bilstein tlumice (vybava Expression) + Eibach Pro Kit funguji velmi pekne a komfort je uchazejici.
BTW, jake jsou ty "vhodne" pruziny?
Navrhuju to vsechno presunout do vlakna, ktere jsem zminoval vyse.
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod cafe-racer » 31 kvě 2016, 17:04

Myslim ze ted jste to oba uvedli na pravou miru. Jako by to neslo hned.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: P2M NC Niseko 2.0 Brilliant Black

Příspěvekod PavelS » 31 kvě 2016, 17:18

Myslím, že stejně jako dopr říkám pořád to samé, ale nevadí :D
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 návštevníků